Email: sulesigni@gmail.com


SOKKIDESSE HEEGELDATUD ROMANTIKA

Niipea kui mu esimesed, triibulised heegelsokid, valmis saanud olid, võtsin käeulatuses oleva õrnkollase lõngavihu ning alustasin sohvalt tõusmata uue sokipaari heegeldamist. Vaimustus oli lihtsalt sedavõrd suur ja juba esimestesse sokkidesse kavandatud aassilmustest iluheegelpisted pidid ju samuti kohemaid järele proovitud saama. Alles seejärel, peale varbaosa valmimist, lubasin endale suure kruusi kuuma kohvi vahukoore ja meega ning nautisin tehtut, mõeldes samaaegselt muidugi sokkidesse tulevatele järgmistele mustriridadele ja vaadates juba kolmandaks sokipaariks soetatud suurt lõngatokki.
Mõistagi valmib sellise õhinaga tehtud töö kibekiiresti ja enne veel, kui esimest sokipaari Soktoobriprojektis esitleda jõudsin, olid valmis ka teised ning kolmas paar just heegelkonksu otsa püütud. Jah.

Aga need teised siis, õrnkollased romantilise moega heegelsokikesed, on Supremo siidpehmest meriinolõngast ning heegeldatud nõelaga nr 3,5.

Samast lõngast olen teinud ka pisikesed beebipapud, kuid siis kasutasin nõela numbriga 3. See tegelikult nõnda käibki, et heegeldise lõng ja heegelnõel peavad mu käes justkui ühte sulama ning nõela number võib ka sama materjali kuid erinevate esemte juures erinev olla. Tunne ja kõige kokkusobivus peab ju ikka ja alati hea ja õige olema! Valged mustriread on Red Heart Lisa lõngast, mis on põhilõngast pisut jämedam, kuid minu töösse vahukreemise mulje loomiseks just meeldivalt sobiv. Kollast oli täpselt madala sääreosaga sokkide jagu ning koos valgete kaunistuste ja ülaäärega on kahes sokis kokku 66 g lõnga (ehk kummaski sokis täpselt 33 g).

Kuigi oktoobrikuu saab tänasega läbi, siis TK Soktoober kestab veel selle nädala lõpuni. Näeme peagi, sest ka kolmas (eile valminud ning piltidele jäädvustatud) sokipaar ootab esitlust.

AITÄH TEILE KÜLASKÄIKUDE JA SIIA KIRJUTATUD ILUSATE ARVAMUSTE EEST!
OLGE HOITUD!

7 responses

 1. Kail Avatar
  Kail

  Väga ilusad sokid! Ja tõesti romantilised. Need pildid, kus sokid jalas, meeldivad eriti! 🙂

 2. külaline Avatar
  külaline

  Väga uhked sokid.Neid vaadates tekib tahtmine ise ka heegeldada sokke.
  timbu1

 3. Mari loob Avatar
  Mari loob

  Nii numpsikud, võtaks või ööseks kaissu 🙂

 4. külaline Avatar
  külaline

  Mõnusad. 🙂
  Palju päikest novembrisse!

  Kungla rahvas

 5. HÕBEVALGE Avatar
  HÕBEVALGE

  Aitäh! Aitäh! Aitäh! 🙂

 6. külaline Avatar
  külaline

  Väga kaunid tööd kõik! Iga detail lõpuni läbi mõeldud ja tulemused suurepärased. 🙂 Asiil

 7. Merikex007 Avatar
  Merikex007

  V6tab lausa s6natuks, sokid ja pildid väga väga ilusad 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga