Email: sulesigni@gmail.com


SÄRA, SÄDELUS JA HELENDAVAD EHTED

Natuke sära või väheke sädelust sobib iga inimese igasse päeva. Ükskõik, kas see sära ja sädelus on sõrmuses, kõrvarõngastes, kaelakees, prossis, rõivaesemele tikitud helmekaunistuses ja neetides, käevõrus ja -kellas, lipsunõelas, mansetinööpides või hoopis hetkedes – see on ilusalt imeline ja võluv. See peegeldub silmades ja südames, usun ma. Mina näen maagilist sillerdust langevates lumehelvestes ja lumevaibal, väikestes jääpurikates, vihmapiiskades, päikesekiirtes, taevatähtedes ja kuuvalguses, näen seda põlevas küünlas, lõkkes ja kaminatule sädemetes, öistes linnatuledes ning pimedal ajal tulede valgusvihus helendavates ehetes – helkurites!

Just selliseid helkurehteid armastan ma talveajal nii teha, kanda kui kinkida. Kui helkivate tiibadega kiile ja liblikaid olen teinud varemgi (Heegeldatud südamed ja helkivad kiilid; Aeg lendab),

siis möödunud ja ülemöödunud jõulude eel tegin käeehteid. Selle idee eest olen tänulik ühele kenale daamile, kes sarnast ehet kandes mu pilku püüdis (kuigi kohtusime vaid viivuks). Aitäh!

Palitule või ükskõik millisele ülerõivale sobiva ehte loomiseks kasutasin helkurpaela, atlasspaela ja nendega sobivas laiuses kummipaela. Kaunistuseks on helkurpaelast lõigatud lipsuke ning selle edevaks kinnituseks kristallnööp. Natuke õmblusmasinaga vuristamist, pisut pisteid niidi ja nõelaga ja kaunilt särava ehte võib varrukale sättida.

Järgmiseks peaks tegema natuke jõulisema ja meestele sobiva helkurvõru või paela.

Mõned hetkefotod ka. Minu jaoks armsad. Minu jaoks ilusad.

Jääpurikad ja korsten on pildistatud läbi aknaklaasi. Ja korsten on päriselt ikka püsti ning purikad sirgesti, lihtsalt mulle meeldib ennast ja kaamerat kallutada, et vallatum oleks.

Hästi suured tänud ütlen siinkohal tütrekesele, kes oma fotokaamera minu kätte usaldas ja hästi suured tänud Taavile, kes mulle väga lahkelt õpetussõnu jagas ja fotokaamera hingeelu tutvustas. Aitäh! Aitäh! Aitäh!

Aitäh teile kõigile, armsad sõbrad ja blogikülalised! Te olete rõõm ja rikkus!

NAUTIGE HETKI, NAUTIGE SÄRA!

5 vastust

 1. Autori Mari loob avatar

  Nii armas idee, naiselik ja särav.

 2. Autori Heleene avatar

  Nii palju ilu ja sära!

 3. Autori HÕBEVALGE avatar

  🙂 Ma tänan, ma tänan! 🙂

 4. Autori Aerling avatar

  Väga ilusad helkurid! 🙂 Tänan minu galerii külastuse eest!

 5. Autori HÕBEVALGE avatar

  Aitäh, Aerling! Ja aitäh, et oma blogilehe kaudu galeriisse kutsusid, nautisin Sinu kaunist kunsti puhta rõõmuga! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga