Email: sulesigni@gmail.com


KÜÜNELAKIKUNST ehk VÄRVILISED VALLATUSED

Ühel sumedal augustikuu suveõhtul, kui päike ammu loojunud oli ja kell juba tublisti üle südaöögi tiksunud, sädistasime meie tütrega veel rõõmsalt köögis. Ilmselt rääkisime me, nagu parimad sõbrannad ikka, maast ja ilmast ning käsitööst, mis meid mõlemaid lummab. Kindlasti oli juttu ka põnevatest ideedest ja töödest, mida teinud ja näinud oleme, mispeale tütar arvuti avas ja seal see ühel hetkel oli – küünelakkidega värvitud kruus – imelihtne ja kiirelt valmiv kunstiteos! Muidugi me vaimustusime sellest silmapilkselt, vaatasime üle videoõpetuse, võtsime köögikapist valge kruusi, tualettlaua sahtlist küünelakid ja tegime nagu niuhti valgest kruusist kaunimustrilise. Ooo me olime rahul!

Ühevärvilisi kruuse kapis rohkem ei olnud, aga värvid olid ju laual ja meie tegutsemistuhinas, seega võtsime kätte ja värvisime… valgeid pabereid! Jälle olime rahul! Ilusamustrilised paberid kleepisime järgmisel päeval sobivavärvilistele kartongidele ning neist said tervituskaardid.

Muidugi tuli hiljem (septembrikuus) juurde nii kruuse kui kaarte ja sellega sai minu vallatu värvimäng veel hoogu juurde.

Kui nende kruuside juures meeldib mulle see, et muster jääb ka põhja alla ning juues on ilu teistelegi laua ääres istujatele näha, siis läbipaistvatel kruusidel mängib muster ka kruusi sees (tee joomiseks nagu loodud) ning ilu paistab igale poole.

Väikestest värvilistest paberitest, mis kaarditeost üle jäid, tahtsin teha samuti midagi huvitavat ja nõnda tulid sildid moosipurkidele. Mõnele sildile sain vajaliku kirja sobitada mustri vahele, teistele läks kogu tekst tagaküljele.

Viimase vigurina pistsin (ikka sama tehnikat kasutades) värvi sisse ühe paberist pressitud pallikese. Pallikesest sai võtmehoidja.

Kui pealinnas tudeeriv tütar möödunud nädalavahetusel kodus käis ja tehtut nägi, ütles: “ Emme, sa oled olnud loominguline!”

Sellised need värvilised vallatused said. Jääb vaid kiita ning tänada toredate, inspireerivate ideede autoreid ja jagajaid ning tõdeda taas, et
MEISTERDAMINE JA ISE TEGEMINE ON MÕNUS!

24 vastust

 1. Autori külaline avatar

  Olen töö juures teinud sellist värvimist marmorvärvidega.Ei teadnudki, et saab ka küünelakiga! Hästi vägev ja endal tulemust veel põnevam oodata ning muster on ju kordumatu! 🙂
  Fidelia

 2. Autori riis avatar

  väga huvitavad värvimängud, tore, et selliseid eri värvi küünelakke lemas on, kuigi läheb vist päris kalliks, kui muudkui tasse ja lakke innustunult juurde osta 🙂

 3. Autori Vardamemm avatar

  Imeilus! varem sai paberit alatasa tehtud marmorvärvidega, aga küünelakiga on täiesti uudis. Kas tassid pesemist kannatavad või peab kuidagi kinnitama.

 4. Autori Sirtsuk avatar

  Väga vahva värvidemäng!

 5. Autori sigki avatar

  Super ilusad! Nii uhked ja kaunid mustrid olete kruusidele teinud!

 6. Autori RIINU26 avatar

  Väga lahe!

 7. Autori HÕBEVALGE avatar

  :):)

  Vardamemm – kuna tegemist on päris uue ja värske asjaga, siis eks pikemaajaline kruuside kasutamine ja pesemine näitavad kulumist või kauniksjäämist täpsemalt, aga praegu võin küll öelda, et käsipesu mustrit muutnud veel ei ole. 🙂
  Loodan, et (küüne)lakk ise on piisavalt tugev ja vastupidav, muid vahendeid ma ei kasuatnud.
  riis – ja-jah, paar päeva tagasi ostsin erkkollase küünelaki just selle, kruusikunsti, tarbeks. 😉 No tegelikult mõni (ja mitte kõige kallim) lakipudel tuli ka varem poest koos kruusidega kaasa, aga asi tundus seda väärt olema ja pealegi olen ma vist värvimaias ka, puudutagu need värvid siis küünelakke või heegelniite. 😀

 8. Autori Vardamemm avatar

  Aitäh! Teen kohe inventuuri lapselapse lakivarudes.

 9. Autori Siimik avatar

  Väga ilusad!

 10. Autori AlleRaa avatar

  Väga lahe! Kauni kinkekomplekti saab kokku.

 11. Autori Lumeroosi avatar

  Imeline! Üle hulga aja midagi, mis pani mind mõtlema, et seda tahaks kohe kindlasti proovida. Kindlasti on oma osa ka Su oskusel oma töid pildistada ja blogi huvitavalt kirjutada! Fantastiline!

 12. Autori Carlone avatar

  Ägedad kruusid ja kaardid! Olen ka ammu vaadanud seda tehnikat ja nüüd ajasid hamba verele 😉 Tuleb endal ka proovida 😛

 13. Autori annelix avatar

  Oo, põnev! Ilus-ilus, eriti meeldivad kaardid! Jõudu loomingule!

 14. Autori le_.li avatar

  Nii vahva kirju-mirju postitus:) Paberil pole ma nn. sulavärvitehnikat proovinud ja oi, kuidas isutab seda otsekohe harrastama hakata.

 15. Autori dominica avatar

  Vau, väga lahe tehnika ja tulemus on ka super, kindlasti katsetan ka 🙂

 16. Autori HÕBEVALGE avatar

  Aitäh teile kõigile!
  Mul on siiralt hea meel, et meie vaimustus siin läbi blogipostituse jagatud sai ja see edasi kandus, nagu teie kirjutatud sõnadest rõõmsalt loen. 🙂
  Põnevaid katsetusi ja vahvaid värvimänge!

 17. Autori Koffikann avatar

  Väga super nii tulemus kui ka loomingulised ideed!

 18. Autori Ossu59 avatar

  Täna nett lippab nii kiirelt, et ei jõua hiirega järgigi. Saan ka lõpuks öelda, et fantastiline tegemine ja isutab järele proovimist.

 19. Autori Silpsolps avatar

  Olen ka lummatud! Kuulen sellisest küünelakitehnikast esimest korda ja tahaks kohe proovida! Häda on ainult selles, et mul pole värvilisi küünelakke kodus! 🙂

 20. Autori Merikex007 avatar

  Väga huvitav ja imeilusa tulemusega tegemised:)!

 21. Autori külaline avatar

  Moodsas keelepruugis (mul on algkooliealised pojad):
  SAJAGA ILUS! 🙂

  Sokike

 22. Autori HÕBEVALGE avatar

  🙂

 23. Autori kiski avatar

  Äärmiselt ilus ja idee väga vahva! Ja kui palju kasutusvõimalusi. Tuli ka isu järele prioovida;)

 24. Autori kairevahtra avatar

  Super-ilus 😀
  Kindlasti proovime meie ka järele, enne tuleb küll hulgi ühevärvilisi tasse-kruuse hankida 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga