Algas see lugu siis, kui ma paar postitust tagasi käterätikleite esitlesin. Isetegija Ossule jäi minu kollektsioonist silma üks kohvitassidega ja pruuni-beeži heegeldisega rätik, mida ta endale soovis. Ostu–müügi asemel pakkusin mina välja käsitöövahetuse, sest Ossu õmmeldud pajakindad meeldivad jällegi mulle väga ja just sellised mõnusalt paksud ning ilusad köögikindad mul puudu olidki. Ühesõnaga saatsime sirelite ja piibelehtede õitsemise aegu kingitused teele ja meie kirjavahetus näitas, et rahulolu oli vastastikune.
Ossu kindad, mida ta ka oma oma blogis näitas, sobivad meie kodu kööki suurepäraselt ning on väga perenaiselikud (minulikud) ka pildi poolest (blond ma küll pole, aga päikest ja mõnusaid puhkehetki armastan ja naudin ikka ).
Ossu sai minult heegeldatud passe- ja pihaosaga ning tassimustrilise seelikuoasaga käterätikleidi, mille allääre kaunistasin väikese kahevärvilise sakkpitsiga. Kuigi mõned rätikud olen enne heegeldisega kokkuõmblemist sobivasse mõõtu krookinud, siis siin voltisin (nõnda jooksis muster minu silmale sobivamalt).
Väikese üllatusena otsustasin tublile õmblejannale ühe pisiasja veel paki siise pista. See on (kingitusega sobivates värvitoonides) sõrmus-nõelapadi.
Jah, endalegi üllatuseks meenus mulle nüüd just see aastatetagune omalooming. Puhta rõõmuna tahan ka oma blogi käsitöösõpradele üles tähendada selle pisikese, aga praktilise ehte mustri ja tegemise näpunäited. Suviselt mõnus väike heegeltöö iseendale või hoopis kingituseks mõnele armsale sõbrannale.
Sõrmus-nõelapadja tegemiseks läheb vaja:
– sõrmusetoorikut (aukudega, müügil käsitööpoodides)
– peenemat heegelniiti (iiris)
– niidiga sobivat nõela (1,25-1,5)
– niiti
– nõela
– kääre
– vatiini
– kaunistauseks paela ja pärleid
ja töö käib nõnda:
– Heegeldage neljast ahelsilmusest kett, ühendage see aassilmuse abil ringiks ning jätkake mustriskeemi järgi pisikese kübara valmimiseni.
– Täitke kübar vatiiniga ning kinnitage see õmmeldes aukudega sõrmusetoorikule (tavalisele toorikule liimides (mina olen kasutanud selleks kuumliimipüstolit)).
– Kaunistage kübar, tikkides äärele pärlikesi ja sidudes ümber kübara paela, mille vahele võite pista tükikese tülli, lilleõie või väikese sule. Ikka nii, nagu endale kõige rohkem meeltmööda on. Kui soovite, võite kübara äärt kergelt tärgeldada.
Õpetus on ära trükitud ka ajakirja Tiiu jaanuarinumbris aastal 2012. Mõnusat meisterdamist!
SUVESOOJUST SÜDAMESSE JA SÕPRUSESSE!
Lisa kommentaar