Email: sulesigni@gmail.com


HEEGELSOKID KUI HÕÕGUVAD SÖED

Suure, valge ja avara kaupluse lõngariiuli ees seistes vaatasin erinevates värvitoonides ilusaid lõngatokke ja olin võlutud. See lõngamaailm on kui käsitöömeistrite paradiis ja just sedasi ning selles maailmas end tundsin, kui ostukorvi juba mitmendat vihti sokilõnga suskasin. Lõngariiuli ühe sahtli sisu lummas mind aga oma värvivarjunditega. Tuli- ja purpurpunane, vesi- ja tuhkhall, fuksia- ja õrnroosa, sutsuke taevasina nägin lõngakeerdudes samuti. Lõng kui lõkketule hõõguvad söed! Jah, sellest Novita 7 Veljestä Polaris ilusavärvilisest lõngast, milles 75% villa, 25% polüamiidi, heegeldasin nõelaga nr 3,5 oma kolmanda soktoobrisokipaari ja 100 gr lõnga mahtus kahte täpselt 50 gr kaaluvasse madala sääreosaga heegeldisse. Ah, kui mõnusalt tihedakoelised ja soojad need sokid said, justkui natuke rammusad ja tummised, nagu ühed talvise moega toasokid olema peavad. Ja neis mustri- ning värvimängudes tunnen tõesti tuliste süte väge.


Sokkide kannaosas olen teinud pisikesi muudatusi ja iga korraga läheb aina paremaks, arvan ma ise.
Sääreosa viimase rea heegeldasin puhtalt toreduse mõttes tagurpidi kinnissilmustes.

Kui ma nüüd Novita lõngu tutvustavat veebilehte hakkasin otsima ning teilegi tutvumiseks lisama, siis lugesin, et 7 Veljestä uusim lõng Polaris on saanud nime ja värvivariantide inspiratsiooni põhjala maagilistest virmalistest. Justkui meeldiv kinnitus sellele, et midagi maagilist ma ses lõngas märkasin. Eks igaüks ju näeb ning tunnebki asja vaadates isemoodi – kelle jaoks on lõngas virmalised, kes näeb hõõguvat lõket – lummav on ikka, eks ole ju!

Hästi suured tänud kõigile, kes te selleaastases TK Soktoobris kaasa lõite ning sokivankri imeilusate sokipaaridega täitsite. Tänud ka kõigile meie koostegemise jälgijatele, ideede ja õpetuste jagajatele ning kiidusõnadega innustajatele! Aitäh! Aitäh! Aitäh!

SOOJUST TEIE KÕIGI SOKKIDESSE JA SÜDAMETESSE!

7 responses

 1. Mari loob Avatar
  Mari loob

  Tõeliselt ilusat värvi lõng. Aitäh näitamast 🙂

 2. Silpsolps Avatar
  Silpsolps

  Kaunid, pilkupüüdvad sokid!

 3. külaline Avatar
  külaline

  Jällegi väga kaunid! 🙂 Asiil

 4. Merikex007 Avatar
  Merikex007

  Nii ilusad sokid!

 5. HÕBEVALGE Avatar
  HÕBEVALGE

  Ma tänan teid! 🙂

 6. Sirtsuk Avatar
  Sirtsuk

  Nii toredad sokid!

 7. tsunaami Avatar
  tsunaami

  Ossa, kui lahedad sokid!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga