Email: sulesigni@gmail.com


VARESEPOJAD, MÕTTETERAD, SEINATAHVLID

JA PISUT PIDUPÄEVAKOHAST REHKENDAMIST

Hall on mõistuse, teadmiste ja tarkuse värv. See väärikas, soliidne ja konservatiivne ning endas mõjuvõimu kandev värvitoon paneb teised värvivarjundid eredamalt särama ning hõbedased aktsendid lisavad hallile elegantsi ja valgust.
Must on aga ametlikkuse, elegantsi, väärikuse ja moodsuse värv, mis sümboliseerib jõudu, elujõudu, viljakust, tundmatust, salapära, tarkust, rikkust, keerukust, anonüümsust, mitmetähenduslikkust ja sügavust. See on eriline värv, mis sobib hästi kokku pea kõigi teiste värvidega.

Kui möödunud aasta novembrikuu TK Värvispektrisse oli aeg esitada oma käsitööprojekt, panin mõttes halli ja musta kokku, kerisin ja keerutasin näppude vahel samades toonides lõngakerasid ning ilmavalgust nägi väike, imearmas varesepoeg. Temas oli minu jaoks midagi rohkemat, kui lihtsalt lõngest linnuke. Istus terve päeva mu töölaual, olemine kuidagi müstiline, mõtlik. Fotosessiooni ajal ma mõistsin, et ta vajab kaaslast.

Õhtul, teise varesepoja tulekuga, oli tuba justkui sädinat täis.

Nüüd on varesepojad leidnud meelepärase koha meie isetehtud seinatahvli veerel ning näib, et mõlemad on vägagi rahulolevad (nagu minagi).
Tahvleid aga on lausa kaks. Esimese tegime-värvisime tütrega juba eelmisel kevadel meie kodu kööki.

Teise meisterdasin jõulude eel ning sellele tahvlile liimisin (kuumliimipüstolit kasutades) korkidest pinnaosa rõhknaelte ja märkmepaberite tarvis.

Lisaks võib tahvlit kasutada nii püsti- kui ristipidi ja pisikesed ämbrid krihvlite ja kriitide ning pliiatsite hoidmiseks saab mõlemal juhul samuti hõlpsasti alläärde riputada.Heade mõtteterade, ilusate soovide või tähtsate asjade ülesmärkimiseks on selline tahvel armsalt asjalik küll.

Täna, üheksa pikka ja ilusat aastat tagasi, avasin oma blogipäeviku. See on olnud hinge ja meeli rikastav imeline teekond käsitöises keskkonnas koos imeliste kaasteelistega.
Siira rõõmu ja tänulikkusega vaatasin ajas tagasi ning tegin natuke rehkendusi. Lugesin nimelt kokku oma blogipostused ja teie üliarmsad arvamused ning arvud on aukartustäratavad:Üheksa aasta jooksul kokku 197 blogipostitust ja 4088 kommentaari!

Kommentaarides on muidugi ka minu tänusõnad teie ilusatele arvamustele ning vastused küsimustele ja mõttemõlgutustele.

Nende aatate jooksul olen algatanud ja läbi viinud neli koostegemist:
TK Pitsiline päikesevari 2013
TK Voodipesu 2013
TK Ehime Mehi 2014
TK Prillitoos 2016

Olen osalenud Isetegija viies aastaprojektis (Värvispektrites 2008, 2012 ja 2016; Käsitöös läbi aastaaegade; Õmblemise aastaprojektis 1-2-3), ühes käsitöö-vahetusprojektis (TKV Romantika), teinud sokke viiel Soktoobrikuul, heegeldanud hoogsalt Äärepitsidesse ning kaasa löönud kuues TK projektis (Pildi ja kaardikogud korda; Pesulõksud särama; Romantika; Pitsitame koos; Käterätt; Ole nähtav ja särav).

Ning suuresti just tänu teile olen üles tähendanud ja siin esitlenud 12 tööjuhendit/heegelmustrit:
Pitsiline ajanäitaja
Heegeldatud beebipapud
Pitspõll nõudepesuvahendi pudelile
Salvrätikut hoidev liblikas
Pitskübar pühademunale
Õmmeldud sokid
Heegeldatud vanker ja kleidike katsikukaardile
Käterätikleit
Õmmeldud pitsiline päevavari
Traadist heegeldatud ehe
Ühekommiuisud ja -sokid
Sõrmus-nõelapadi

NÜÜD TEEN KNIKSU, SÜGAVA KUMMARDUSE JA ÜTLEN TEILE KÕIGILE NING OMA ARMSALE PERELE SIIRAD TÄNUD TOETUSE JA TÄHELEPANU EEST, HEADE JA INNUSTAVATE MÕTETE NING SÕNADE EEST. TE OLETE IMELISED!
AITÄH! AITÄH! AITÄH!

RÕÕMSA JÄLLENÄGEMISENI!

13 vastust

 1. Autori Silpsolps avatar

  Väga armsad varesepojad!
  Palju õnne blogi sünnipäeva puhul ja järgmisel aastal saame siis juubelit pidada! 🙂 Selleks sulle palju häid ideid ja inspiratsiooni! Sinu blogi avades võib kindel olla, et siin on jälle midagi ilusat ja ahhetamapanevat näha!

 2. Autori ojake avatar

  Kenad tahvlid!Õnnitlen blogipidajat! Mulle meeldib teie blogis tööde korrektne eksponeerimine, alati ilus.

 3. Autori Mari loob avatar

  Palju õnne, lennukaid ideid ja tahet meid jätkuvalt rõõmustada oma positiivsuse ja helgusega 🙂

 4. Autori AlleRaa avatar

  Aitäh üheksa ilusa aasta eest! Jaksu jätkata!

 5. Autori pisilind avatar

  Nõustun eelkirjutajatega, et Sinu blogist leiab alati kaunist käsitööd, mis on ka ilusti viimistletud ja fotodel eitletud. Super!
  Palju uusi, helgeid ideid!

 6. Autori külaline avatar

  Aitäh selle blogi eest 🙂 On ütlemata vahva, et Sul on jätkunud oma aega, tahtmist ja ideid jagada teistega. Neid postitusi on alati hea vaadata, hea lugeda. Silm kohe puhkab nendel maitsekatel fotodel ja hästi viimistletud töödel 🙂 /Dominica

 7. Autori Heleene avatar

  Sul on tõesti suurepärane blogi! Loen alati. Ja pildid on imeilusad! Isetehtud seinatahvlid on väga kenad ja sõnumid kõnetavad;)
  Palju õnne ja põnevaid ideid!

 8. Autori Siimik avatar

  Palju õnne! Ja mina tänan- ilus blogi ja alati värsked ideed!

 9. Autori HÕBEVALGE avatar

  Teie kõigi sõnades on nii palju soojust ja hoogu andvat jõudu! Aitäh, olen selle eest südamest tänulik! Päikest teile! 🙂

 10. Autori Sirtsuk avatar

  Sinu blogis on alati kõik väga ilus! 🙂
  Tore statistika! 🙂

 11. Autori külaline avatar

  Wau. Palju õnne selle kauni blogi pidajale. Siia on tõesti alati rõõm ja huvi tulla. Kõik nii läbimõeldud ja kvaliteetne. Puhas nauding. Ja soovin südamest, et jätkuks tahet veel meid aastaid rõõmustada. Ossu59

 12. Autori merfa avatar

  palju õnne blogisünnipäevaks, ütleks, et kokkuvõte nendest aegadest on vägev. Arvan, et olen sinu üles pandud õpetused enamused järgi proovinud-kõik pole küll lõpuni valmis saanud, on osutunud minu jaoks keeruliseks. Aga tegelikult vaatan iga kord ja loodan et äkki on mõni idee, mida isegi järgi teha.
  Super tegemised sul, aitäh!

 13. Autori HÕBEVALGE avatar

  Palju, palju tänu! 🙂
  merfa – rõõm lugeda, et oled mu mustriskeemid ja tööjuhendid järele proovinud ning küsi alati julgesti nõu, kui midagi arusaamatuks jääb, ma aitan hea meelega. 🙂
  Päikest!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga