Email: sulesigni@gmail.com


VALGE PITSJAKK JA LUIGEPAAR

Sel suvel taasleidsin oma garderoobi heledate rõivaste seast ühelt armsalt luigega riidepuult ammuaegse heegeldise – lumivalge pitsjaki.
Kuigi möödunud suvel (või paaril) ma seda jakki ei kandnud, oli nüüd nii õige tunne just selle rõiva jaoks. Oli teine kohe kätte võttes ja selga pannes nii armsalt oma ja samas nii eriline. Küll saavad ja jäävad isetehtud heegelpitsid ikka kalliks ja hingelähedaseks isegi siis, kui nende kandmisesse pikem paus tuleb. Ehk aja möödumine isegi tõstab pitseseme väärtust ja köitvust.

Kunas täpselt, mis niidist ja millise heegelnõelaga ma tookord heegeldasin, ei oskagi päris täpselt öelda, aga mind inspireerinud jaki pildi ning mustri leidsin otsides kätte. Kui natuke meenutada, siis heegeldet sai mu rõivaese ehk kümmekond aastat tagasi, niit võis olla Capri ja nõel numbriga 2,5.
Nüüd fotosid tehes lustisime mõlemad tütrega, temake kaamera taga, mina kaamera ees ja koos on meil alati tore, niii tore.

Seda, et see jakk mulle läbi aegade meeldinud on ning sobib suurepäraselt ühte ka iseõmmeldud punase korseti ja seelikuga, tõdesin uuesti selle mitme aasata taguse ja Alatskivi lossis jäädvustatud foto juures.

Luigelugu on aga käterätikunstis. Ma lihtsalt pidin oma varasema mõtte teoks tegema ning luiged lihtsalt pidid jänkude, karukeste ja elevandi juurde tulema.

Esialgu võtsin randa minnes luikede jaoks kaasa kaks rätikut (30×50 cm) ja keerutasin neid selle pildiõpetuse järgi, kuid järgmisel korral pistsin rätikuid rannakotti juba neli ja selle videoõpetuse järgi said luiged endale uhked tiivad, mida nii- ja naapidi sirutada on võimalik.

Ühel imeilusal augustikuu hommikul, minu üliarmsate vanemate kuldpulmapäeval, leidis luigepaar endale uue pesa ning lendas ema ja isa rõõmustades nende hubase kodu vannitoa aknalauale.

SIIRAST ARMASTUST JA HINGEHEADUST KÕIGILE JA KÕIGISSE!

8 responses

 1. Mari loob Avatar

  Niiii ilus! Valge on Sinu värv 🙂 🙂

 2. Kail Avatar

  Ilus! Ja nii peen!

 3. Sirtsuk Avatar

  Pitsjakk on imeilus!
  Selliseid luiki nägin esimest korda Türgis hotellis. Tänud õpetuse lingi eest! 🙂

 4. Annelix Avatar

  Kaunis pitsjakk, mis kindlasti väärib ikka ja jälle kapist väljavõtmist. Sobib Sulle tõesti imehästi!

 5. HÕBEVALGE Avatar

  Aitäh komplimentide eest! 🙂 Aitäh! Aitäh!
  Sirtsuk – jaa, meil võiks ka hotellitubades käterätikud kauniks keerutatud olla, on ju. 😉 Aga kodus on see alati võimalik ja iseenda või pere rõõmuks on seda tore teha. 🙂

 6. Siimik Avatar

  Imeilus jakk!

 7. OSSU Avatar

  Nii armas postitus jälle.

 8. HÕBEVALGE Avatar

  Kniks, kummardus ja palju tänu teile! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga