TUTTUUS TENGELPUNG

Üsna oma blogitee alguses (täpsemini kolmandas postituses) näitasin teile teiste vildist aksessuaaride seas ka oma äsja valminud punasest vildist tengelpunga. See mulle nii armas (ikkagi ise välja mõeldud ja valmis tehtud) tähtsate dokumentide ja raha hoidja on olnud minuga kaasas kõik need pikad aastad ja saanud nii mõnegi komplimendi osaliseks.
Nüüd tuli aeg teha uus ja täpi(loe: millimeetri)pealt samasugune tengelpung. Täpselt samasugune lihtsalt seepärast, et esimene (nüüdseks juba natuke kulunud moega) nii õige, nii käepärane ja nii armas oli olnud. Roosikaunistuse ja magnetkinnisegi võtsin esimeselt ja säädsin teisele.

Kui esimese tengelpunga juures kiitsin vaid sõnadega, et sel on vahesahtlid ja puha, siis seekord tegin töö käigust mõned ülesvõtted, millel näha nii lukuga senditasku kui kaardisahtlid. Paberrahade jaoks on mugav koht senditasku ees.

Tengelpunga tegemiseks oli vaja:
* 2 (A4 suurust) lehte paksemat käsitöövilti
* lukku münditasku jaoks
* magnetkinnist
* kaunistuseks (ja magnetkinnise peitmiseks) metallpannalt
* heegelniiti (eelmisel korral kasutasin mulineed) sämppistes ääretikandi tegemiseks
* õmblusmasinat (luku ja taskute külge- ja kokkuõmblemiseks)
* head tahet ja pealehakkamist

Ja kui uus tengelpung valmis, siis uhkelt poodlema!

PS Vildist rahakoti hooldamine käib nõnda – harja kergelt, nopi või lõika ära tupsud, triigi!

17 thoughts on “TUTTUUS TENGELPUNG”

 1. Väga ilus tengelpung! Aga kust saab sellist paksu käsitöövilti? Mina tean ühte, mis on õhuke ja pehme ja teist, mis on ikka väga paks, vist mingi 0,5 cm paksune. Kui paks see siis on?

 2. Mina olen vildilehti ostnud Tiimari poest. Mõõtsin lehe paksuse ära, sain 0,4 cm. On päris tugev teine küll, aga väga kenasti õmmeldav-tikitav. Ja hoiab hästi, samas pole üldse rohmakas. Abakhanis olen näinud veel sutsu paksemaid vildilehti, nendest on ehk keerulisem tengelpunga teha.
  🙂
  Kui õmblemisest veel täpsemalt rääkida, siis senditasku on sama lai kui rahakott, kaarditaskud on aga mõlemast servast 0,5 cm kitsamad. Nii ei jää nad küljeõmbluse tikandisse.

 3. pean tunnistama ,et mulle pole kunagi vilditud asjad meeldinud,kuid see tengelpungal nagu sa teada nimetad väga väga ilus ja milline puhas käsitöö,üldse sinu tehtud asju olenalati vaadanud,kõik väga ilusad,tubli lase nii edasi

 4. Kui hea on ikka käsitöö tegijal, vana kulub ära, siis saab uue teha. Lihtne:) Tegelikult oli vist ikka parasjagu pusimist ja mõõtmist ka. Aga tulemus on armas ja igati vaeva väärt.

 5. appike-mul-pole-sõnu…

  olen juba tükk aega rahakoti ostmist edasi lükanud, sest pole seda õiget käepärast leidnud. ISE teha pole mulle kunagi pähe tulnud…sama,s mul ei tuleks see kunagi nii hästi välja. Uskumatult äge!

 6. Ma olen meelitatud… 🙂 Aitäh! Aitäh!
  riis – julge pealehakkamine on pool võitu, küll ta välja tuleks! Ma võin nõu ja jõuga abiks ka olla, kui vaja peaks minema. 😉

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga