Email: sulesigni@gmail.com


SUVISED KÜÜNLAPESAD JA -LATERNAD

Kevadine koristus sahvris toob päevavalgele nii mõnegi tühja moosipurgi ja purgikaane, mida nüüd hoopis isemoodi lahedalt kujundades kasutada saab.
Suvi on ju ikka õues toimetamise ja looduses olemise aeg ning kahtlemata naudivad paljud meist just värskes õhus nii tööd, puhkust, toiduvalmistamisi kui maitsvaid toite. Päikesetõusul joome koos kallitega rõdul või terrassil hommikukohvi ja õhtuhämaruses teeme aeda üles lõkke – grillime, küpsetame ning istume pere või sõprade seltskonnas mõnusalt tule ääres, puhudes juttu ja vestes lugusid.
Sellised hetked tahame alati teha võimalikult mugavaks ja meeldivaks. Selleks, et meid ümbritseks ilu ja hubasus, paneme põlema tuled või süütame küünlad. Küünalde pisikene hele leegivalgus loob rõõmsa meeleolu ja hea tunde nii aias kui siseruumis.

Klaaspurke ja purgikaasi pitside ning paeltega kaunistades saab kiirelt ja väikese vaevaga luua küünaldele armsad ja suviselt romantilised hoidjad.
Mina just nõnda tegin, panin töö järgemööda kirja ning pildistasin küünlapesasid nii toas kui õues. Kogu lugu nägi trükivalgust ka Targu Talita viimases ajakirjanumbris (juuni/juuli 2021).

Meisterdamiseks läheb tarvis:

* klaaspurke
* purgikaasi
* erinevaid pitspaelu, atlasspaelu või ilunööre
* nööpe või pärleid
* kääre
* kuumliimipüstolit
* traati (mina kasutasin traadist riidepuud)
* tange nii traadi lõikamiseks kui painutamiseks

Töö käib nõnda:

* Valige meelepärased purgid, kaaned, pitsid ja paelad.
* Mõõtke purkide ja kaante ümbermõõtudega sobiva pikkusega paelad ja lisage 1 cm paelte ühenduskoha liimimiseks.
* Asetage iga pael ümber purgi, pingutage ja liimige kuumliimiga otsad kokku. Paelte ühenduskohale võite liimida nööbid, pärlid või kaunistuseks sõlmitud lehvid.
* Kaane kaunistuseks liimige ilupael või pits lihtsalt kaane ääre külge ning ka suurema küünla jaoks sobiv alus saab nagu võluväel valmis.

* Laternale riputusaasa tegemiseks lõigake riidepuul ära alumine sirge traat ning lõigake see pooleks.

* Mõõtke purgi kaela ümbermõõt, jagage see pooleks, arvestage mõlemale purgi kaela ümber minevale traadile juurde kahe aasa painutamiseks vajalik pikkus.
* Lõigake traadid parajaks ning painutage mõlema traadi otstesse aasad (ühel traadil risti, teisel püsti), painutage traadid kumeraks, asetage ümber purgi kaela ning ühendage aasad.
* Lõigake riidepuu ülemine osa sobivasse pikkusesse, painutage sirged traadid kumeraks, tehke otstesse aasad ning kinnitage need omakorda purgi küljes olevatesse aasadesse.

* Kui soovite, võite kaunistatud küünlapesade põhja puistata liiva, kivikesi või kohviube, et teeküünal paremini paigal püsiks ja efektne oleks.

* Küünalde asemel võite purki pista ka LED valgusketi.
* Sättige küünlahoidjad lauale, terrassile või riputage laternatena okste külge.

NAUTIGE SUVE ILU JA VÕLU!

4 vastust

 1. Autori külaline avatar

  Oh, kui ilusad. Minu lemmikud värvid. OSSU

 2. Autori HÕBEVALGE avatar

  Nii tore! Ma tänan ja tervitan Sind! 🙂

 3. Autori külaline avatar

  armastan neid purkidest tehtud küünlahoidjaid, super tulemus ja aitäh õpetuse eest

 4. Autori HÕBEVALGE avatar

  Rõõm kuulda, et sellised küünlapesad meeldivad ja minu kirja pandud näpunäited meisterdamisel abiks on. Tänan ja soovin Sulle ilusaid isetegemisi, armas külaline! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga