SOKTOOBRISOKID JA SOKITRAKSID

Ühel õhtul võtsin taas kätte isalt kingiks saadud vanad ajakirjad. 1931 aasta kodumajanduse ja kodukultuuri ajakiri Taluperenaine on omal ajal kellegi poolt kenasti kokku köidetud ja hästi säilinud. Taluperenaise lehekülgedel kirjutatakse tervisest, laste kasvatusest, loomade tõuküsimustest ja käsitööst ning rõivastusest, on õpetusi ja luuletusi, toiduretsepte ja kuu toidusedel (pühapäevast laupäevani) – ühesõnaga palju põnevat tolle aja kohta.
Veebruarikuu ajakirjast leidsin aga midagi, mis mulle väga meeldis ja mind inspireeris. See oli lugu meeste püksitraksidest ja sokihoidjatest! Kuigi tänapäeva moodsad sokid püsivad püsti ka traksideta, tegin ma need siiski valmis ja kingin koos omaõmmeldud sokkidega isale.

Trakse saab säädida kandja sääremarja ümbermõõdule sobivaks, üks paar ühe (püksitraksi kinnitusega) ja teine kahe tripiga.

Iseendale tegin ka sokitraksid. Sellised edevad, südamete ja satsidega.

Mustast õhukesest trikotaažkangast ja valgest pitsist õmblesin endale (trakside juurde sobivad ) sokipaarid.

Roosast pitsi ja täpilise atlasspaelaga satsist tegin kelmikad sokikaunistused (kingade juurde sobivad ).

Kaunistusteta pitssokid:

ja pitspõlvikud:

Aitäh Sulle, Isabel, TK Soktoober projekti eest!

24 thoughts on “SOKTOOBRISOKID JA SOKITRAKSID”

  1. Nii lahe sokipostitus. Ma tahaks kohe näha kuidas su isa traksitab 😛 Ja pitsid-satsid võtavad lausa põlvist nõrgaks…kas pitssokkide materjal on veniv?

  2. Suured tänud teile kõigile hääde ja mind uutele sokitegudele innustavate sõnade eest! 🙂

    tuust5 – ma tõesti loodan ja usun, et isa ikka traksitab. No kui mitte otsese vajaduse, siis vähemalt stiili pärast või nii. 🙂
    Ja tegelikult oli mul päris suur soov nii sokkidest kui traksidest ka meesterahva jalas pilti teha, aga kuna olin (pildistamise ja postituse tegemise ajal) üksi kodus, jäi see mõte teostamata. Isegi omaenda sokid (ja jalakesed) püüdsin ise pildile. 😉
    Pitskangas, millest sokid ja põlvikud tegin, on veniv jah (ning seekord sedapidi, et kanga laius on soki pikkuseks).

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga