SIRELILILLAD JA MEELESPEASINISED BEEBIPAPUD

NING (PILDI)LUGU SELLEST, KUIDAS NEID HEEGELDASIN

Aasta alguses, küünlakuul, heegeldasin ma esimest korda beebipapusid. See oli siis, kui meie sõprade perre sündis pisitütar. Teile näitasin papusid ja katsikukingitust lehekuul. Tänu ilusatele ja headele sõnadele, mida mulle kirjutasite ja Kyy ja külalise soovile saada papude tegemise õpetust valmisid nii muster, pildid töö käigust kui ka sirelilillad ja meelespeasinised beebipapud.

Papu heegeldamist alustasin ahelsilmustega ja jätkasin poolsammaste ja ühekordsete sammastega seni, kuni valmis sai tallaosa:

Edasi (läbi sammaste tagumise silmuse) heegeldasin joonise 2 järgi kolm rida ühekordseid sambaid:

Aassilmusega järgmisele reale minnes heegeldasin (jälle läbi sammaste tagumise silmuse) joonise 3 järgi papude pealmise osa:

Kui teha sellised papud, nagu sirelilillad (ja roosad), katkestan niidi ja alustan heegeldamist papu küljelt joonise 4 järgi:

Meelespeasinised papud on valmis heegeldatud niiti kordagi katkestamata.

Pärlid heegeldasin papude külge aassilmustes nii:

Niit: Capri
Nõel: 2,5
Papud on pisikesed, talla pikkus ~ 8 cm

Kel soovi papusid minu moodi teha – julget pealehakkamist!
Kui minu muster ja pildid teile heegeldamisel abiks on, olen väga rõõmus.

Selline lilleline postitus siis jõulukuul.

42 thoughts on “SIRELILILLAD JA MEELESPEASINISED BEEBIPAPUD”

 1. Sarnast talda olen mina ka heegeldanud, aga pealne tundub Sinu juhendi järgi nii lihtne, ilus ja klaar. Kahju kohe, et pole hetkel põhjust beebipapusid meisterdada! 🙂

 2. Imearmsakesed! Teen proovi, lähima paari nädala jooksul peaks mu õel pisike päkapikk sündima, hea kohe päakale papud ka kinkida:)))

 3. Nii tore on näha sireleid jõulukuul, ma vist isegi tundsin nende lõhna 🙂 kujutlusvõime on võimas. Ja papud on väga vahvad.

 4. vaatasin ilusti lõpuni ära ja mõtlesin, et oi küll olid ikka ilusad pildid.
  ja siis…
  oot-oot…sirelid???
  kerisiin ruttu algusesse tagasi!
  ongi…nii tore! KEVAD!!!

 5. Väga nunnud papud ja mis tore põhjalik õpetus. Ma just algul nuputasin, et kuidas sa need pärlid lisasid, aga näe, päris lihtsalt.Aitäh, kindlasti proovin ka. Ja kuidas ma küll su eelmise postituse albumid kahe silma vahele jätsin? Need on lihtsalt võrratud.

 6. Lõpuks leidsin ka beebipapude õpetuse. Olen ammu juba neid tahtnud teha, aga pole osanud 🙂
  Aitäh sulle Hõbevalge. Sul on imelime blogi. Sa oled kindlasti mul nr.1 lemmik siin 🙂

 7. väga hea oli pildilt näha pärlitega heegeldamist, seni olen teoorias lugenud, aga pole päris täpselt aru saanud, tänud! Ja muidugi kiidan taas kaunist, maitsekat, korrektset tööd.

 8. Ei ole nii ilusaid papusid veel näinudki:) Kavatsen kindlasti ka enda peagi sündivale tibule teha. Aitäh õpetuse eest:)

 9. Ülimalt ilus käsitöö ja aitäh papude tegemise õpetuse eest tegin järgi ja tulidki ilusad ,nüüd ei saa enam pidama!!
  Teie käsitöö on väga inspireeriv.Edu edaspidiseks!

 10. Väga suur aitäh mustri ja õpetuse eest – vaja reedeks ühed sellised valmis meisterdada, nüüd tean, kuidas 🙂
  Ja ei saa jätta kiitmata siinseid valmisolevaid – imeilusad!

 11. Internet on ikka üks tore asi – otsid papude mustrit ja satud sellisele fantastilisele lehele. Kohe homme lähen tarvikuid ostma ja hakkan pihta. Suur tänu põhjaliku pildimaterjali, selgituste ja mustrite eest. Minu põnn peaks siia ilma saabuma u 8 nädala pärast ja tahan teda just selliste imearmsate papudega vastu võtta :).
  Tänud veel kord ja edu ka edaspidistes ettevõtmistes!
  Heidy

 12. Heidy – loodan, et papud on juba valmis. Ilusat beebiootust! 🙂
  Mul on siiralt hea meel teie kirjade üle ja olen väga tänulik tagasiside eest! 🙂

 13. Väga armsad! Mõtleisn ka,et katsetan siis järgi,kuid mis seal 7. real täpsemalt tehtud on?
  Olen tingmärkides alles üsna võhik 🙂

 14. Armas külaline! Peale kuuenda rea valmimist seitsmendale reale üleminek on tähistatud aassilmusega (see on silmus, mida kasutatakse niidi või lõnga teise kohta viimiseks, detailide ühendamiseks ja kujumdamiseks). Edasi heegeldage kaks ahelsilmust (nii, nagu kõigi eelmiste ridade alguses), tehke järgmiseks ühekordne sammas ning viimase pistega tõmmake kaks sammast kokku. Seitsmendal real ongi kahanduseks nõnda, et kaks ühekordset sammast on viimase pistega kokku tõmmatud ehk ühte heegeldatud. 🙂

 15. Mina ka ei saa aru sellest 7. reast. Mis moodi see kahe samba kokku heegeldamine käib? Ei leidnud selle kohta infot ka kuskilt…

 16. Tere, külaline!

  Eks igal heegeldajal (nagu ka kokal) võib sama mustrit (või retsepti) kasutades tulemus pisut erinev olla. Igaühel meist on ju oma käekiri. Kui kasutasid minu soovitatud heegelniiti ja -nõela, on asi võib-olla selles, et Sinu käsi heegeldab pehmemalt ja võiksid võtta natuke väiksema numbriga heegelnõela papude tegemiseks… või ehk leiad mõne nipi, nagu soovitan ka 11. veebr. kirjutanud külalisele, vaadata DROPSi videoõpetusi. http://www.garnstudio.com/lang/ee/video.php?id=27

  Loodan, et saate kõigega kenasti hakkama! 🙂

 17. Tere.
  Papud on väga armsad.Hakkasin ka tegema.Väike abi kuluks ära. Mul jäi peale kuuendat rida lõng üpris kanna lähedale.Pildi järgi peaks hakkama pealset umbes keskelt tegema?

 18. Tere!
  Sellest pole midagi, nüüd tuleks niit lihtsalt katkestada ja edasi alustada joonisel näidatud kohast, jälgides, et papu pealmise osa keskkoht tuleks talla- ja küljeosa keskkohaga kohakuti.
  Erinevus tuli ehk sellest, et mina kinnitasin iga rea viimase samba aassilmusega rea alguses olevale teisele sambale (seepärast on ka kaks ahelsilmust esimeseks sambaks) ja iga järgmise rea viimane sammas tuleb eelmise rea esimese samba ehk kahe ahelsilmuse kohale. 🙂

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga