SININE

2. lugu

Sinises öeldakse kasvavat loovuse jõud ja inspiratsioon, sinises on iseseisvust ja üksinda tegutsemist. Sinist on peetud ka hingelise tundlikkuse ja intuitsiooni värvuseks ning teadus, kunst ja leiutised liiguvad siniste võngetega.
Jah, lummav!
Justnagu sinine roosiõis, mille liitsin liimi abil kokku hõbedase sõrmusetoorikuga ning mu sellle suve lemmikkleitide (siniste, mõistagi) juurde sobiv suur sõrmus valmis kui võluväel.

Jätkuvalt sinise lummuses olles keerlesid mu mõtted ringiratast edasi kuni jõudsid mandalateni – maagiliste kujunditeni, mis viivad rännakule teadvuse avarustesse…
Valisin meelepärased sinistes toonides heegelniidid, säädisin end päikeselisele terrassile lillede keskele mugavasse tooli, piilusin silmanurgast kauneid pitse ja mustriskeemi ja heegeldasin, heegeldasin, heegeldasin puhta ja sulaselge rõõmuga.

Ja kuna olen seda suviti ikka ja jälle teinud (jalakesi ja jalanõusid kaunistanud) ning mind inspireeris Gabriela värviküllane ja ilus looming, said värvilised heegeldised edevateks eheteks – suvisteks jalakaunistusteks (ühes paelte, pärlite ja sulgedega).

Saadjärve ääres jalutamise päeval sadas küll vihma, aga ilus oli astuda sellegipoolest.

Ja mõnikord tasub pilk sinitaeva poole tõsta, sest elu ja ilu on ka seal.

IMELIST SUVE JÄTKU!

12 thoughts on “SININE”

  1. Sul on väga hea silm värvide kombineerimisel ja Su tööd on lihtsalt.. Oh ma ei või! .. nii kadedaks tegevalt ilusad.

  2. Nagu näen on ka teisi keda teeb kadetaks sinu tööde vaatamine. Tahaks isegi teha…Tänu sulle on ideesid, aga mida pole on aeg. Igal juhul ootan huviga sinu postitusi-et ammutada ideesid ja seda ilu mida sa pildile püüad!

  3. Taas üks vahva tulemus. Su fantaasial ei ole tõesti piire. Üllatus üllatuse järel. Aina naudi ja mõnule Su tegemiste taustal.

  4. Küll te olete armsad ja oskate kirjutada mulle siia selliseid sõnu, et neid lugedes tunnen end kui pilvepadjal. 😀
    Tegelikult on nõnda, et te kõik inspireerite mind omal moel ja puhas rõõm on teiega koos siin olla! Tuhat tänu südamest! 🙂

  5. Selliselt ehitud jalakestega on küll väga ilus astuda – niiii maitsekas, ei midagi ülearust, aga siiski piisavalt edev 🙂 /dominica

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga