Email: sulesigni@gmail.com


RÕÕMSALT JA RÕÕMUGA

Ma ripsutasin pisut. Ei-ei, mitte tiiba, hoopis lõnga ja varrastega sehkendasin.
Alguses ma tõepoolest keerutasin mitu korda käes nii ilusat Gründli Alaska Print lõngavihtu (100 g/75 m) kui suurte numbritega vardaid (8…10) ja valisin oma uue mütsi jaoks lihtsaid mustreid, mis kirjule ja pehmele jämedale lõngale ning minu maitsele sobivaimad oleksid. Patentkude… parempidine kude… pahempidine kude… ripskude! Käes! Kui koemuster leitud oli ning ma oma vardakogu suurima numbriga vardad selle töö jaoks mugavaimaks tunnistasin, lõin varrastele 40 silma ja kudumine läks lustiliselt.

Müts valmis lausa uskukumatult kiiresti ning lisaks lõnga põhivärvidest kumavale kuldsele lõngakeerule on minupoolseks efektiks heegelread, millest üks on loodud kootud mütsi aassilmustes kokku heegeldades ja jookseb ülevalt alla ning teine on mütsi ääres. Selle rea heegeldasin tagurpidi kinnissilmustes ja see meeldib mulle mütsi juures kohe eriti.

Kaunistuseks kaalusin nööpe ja nööbiridu ning ehk need kunagi mütsile ka tulevad. Või teen pitsist ja atlasspaeltest suure lopsaka roseti. Aga praegu kannan mütsi niisama, ilma kaunistusteta ja soe, pehme ning hästi mõnus on see peakate küll. Ikkagi rõõmsalt ja rõõmuga tehtud! Julgelt võib selle mütsi soovi korral (ja näiteks pakast trotsides) silmini pähe tõmmata või hoopis kelmikalt kuklasse lükata, jättes juuksetuka vallatult tuulde lehvima.

KAUNIST KEVADET JA RÕÕMSAT MEELT!

4 vastust

 1. Autori Mari loob avatar

  Väga ilus lõng! Loodan, et valid nööbirea, nii vava 🙂

 2. Autori Annelix avatar

  Väga vahva müts! Tundub tore lõng. Mulle meeldis ka nööbireaga 🙂

 3. Autori Sirtsuk avatar

  Mõnus müts!

 4. Autori HÕBEVALGE avatar

  Aitäh, aitäh, aitäh! 🙂
  Lippan nüüd tõepoolest nööbikarbi juurde ja kaunistangi mütsi tänu teie julgustusele justnimelt nööpidega. Nii tore, et siin oma mõtteid ja arvamusi jagate ning häid sõnu kirjutate! Olen rõõmus ja tänulik! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga