PUHAS RÕÕM ÕMBLEMISEST (kolmas osa)

Nüüd lasin end võluda roosilistel riietel. Kõigepealt tegin endale kelmika kleidi,

mille esiosale õmblesin (alles jäänud riideribast) volditud kaunistuse ühes põimitud roosiõiga.

Mõnel eriti edeval hetkel kannan seda roosikleiti ehk roosarosetiliste saabastega.

Kui kleit valmis sai, läksin teise roosiriide juurde.

Valgest, punaste roosidega puuvillasest kangast õmblesin tekikoti, lina ja neli padjapüüri (rõngasrtukkidega).

See riie on efektne. Punaste rooside vahel triibusäbru sees on imearmsad pisikesed valged roosid.

Roosid asendusid mummudega ja rõõmsa õmblusloo lõpetan uhiuue kattega oma töötoa triikimislauale.

Kate on toaga sobivates toonides, pehme fliisist alusriidega ning just üks väike vajalik asi õmblemist ja triikimist armastavale perenaisele.

Kokkuvõtteks: puhas rõõm õmblemisest, mida jagus tervelt kolme blogipostitusse (ja lisaks veel kleit Sügisene Sigrimigri), said minu töödeks Isetegijate õmblemise aastaprojekti 2015 – 2 korda 1-2-3.
Projekti, milles nii paljud tegijad kaasa lõid ja oma võrratuid õmblustöid esitlesid ning möödunud sügisel seda kõike põhjalikumalt vaadates inspireeriski nähtu mind sedavõrd, et otsustasin projektiga liituda ning kaasa lüüa. Ausalt – kõik see, mida nägin, oli lihtsalt niii innustav.

Kui tööd tehtud ja projekti üles tähendatud said, palusin õmblusmasinate hingeelu tundval meistril oma masinapargi üle vaadata ja nüüd pole muud, kui uue hooga vurinal edasi!

RÕÕMU IGAST TÖÖST JA TEOST!

15 thoughts on “PUHAS RÕÕM ÕMBLEMISEST (kolmas osa)”

 1. oled taas leidnud väga kaunid kangad. Ja roosad peened kingad … just selle kleidi jaoks 🙂
  Mina küll poes selliseid kangaid ei näe, nagu see kleit ja voodipesu. Triikimislaud on veidi reaalsusele lähemal ja kiidan kindlasti ka seda!!!

 2. Aitäh, aitäh! 🙂
  Roosikleidis tunnen end tõesti hästi ja nii mõnelgi ilusal perepeol olen just selles kleidis olnud. 😉
  Kangastest veel niipalju, et mõlemad roosiriided ja eelmise postituse kiisude (ning voodipesu) riie on ostetud Tartust, Sepa Keskuse Saree Tekstiili poest (Sepa 21).

 3. Kõik on väga vinged tegemised! Postitus innustab ka ennast taas õmblusmasin välja võtma. Pole enam ammu õmmelnud!PS! Kleiti sooviks ka seljas näha!

 4. Ma tänan! 🙂

  anne476 – kleit-seljas-pildiga (kohe peale kleidi valmimist) kipub olema sedasi, et kui mina olen mukitud ja lakitud, pole fotograafi läheduses või kui tema on, pole mina sätitud… 😉 Manniga aga sujub meil koostöö igal ajal, ta on tubli abiline, püsib rahulikult paigal, ei pirtsuta ega pirise ja kõigele lisaks kannab välja kõik mu kleidid ning kannatab välja ka nõelatorked (kleidiproovi ajal). 🙂

 5. Ma kohe väga kade, käin ikka vahel Abakhanis, aga ei leia sealt mitte nii kaunist kleidikangast… Aga tegelikult oled Sa lihtsalt imeliste kätega inimene, nii kaunid asjad valmivad üha!

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga