PITSPÄEVATEKK

Selle päevateki saamise lugu algas juba ammu leitud ja mulle väga meeldinud mustrist, läks edasi peene nimega heegellõnga “silk effekt ALIZE DIVA” ostmisega (ostsin ta siiski sobiva värvitooni pärast, peen nimi oli justkui pealekauba ) ja jätkus usina heegeldamisega, mille käigus ~850 gr ehk 2975 meetrit niiti heegelnõela (US3/1,85) abil pitsiks punusin.

Siin ta siis on, natuke teistmoodi, pisut omamoodi, kasutadagi saab mitut moodi :

Kui oma esimese, pitsilise päevateki ja teise, pitsidega päevateki heegeldasin lumivalgest niidist, siis selle, kolmanda jaoks tegin teistsuguse värvivaliku.

Vanaroosa pisiline voodikate on minu näputöö projekti “TK Romantika”.

19 thoughts on “PITSPÄEVATEKK”

 1. Kõik see tundub (no mis tundub, ongi) nii imepeen näputöö, et paneb lausa ahhetama. Ütlen ausalt, et nii kauni töö peale ei julgeks istudagi, pigem piidleks põrandal istudes ja kadestaks…, et ise nii ilusti ei oska.

 2. Hästi ilus ja omapärane jah. Mulle ka meeldib selle muster ning ühevärvilisel alusel näeb võrratu välja. Just imetlemiseks, põrandal istudes, kate.

 3. Ma alati ilmetlen selliseid inimesi, kes nii suure tööga hakkama saavad!See tundub kuidagi müstiline ja erilist vastupidavust nõudev.Minul sellist kannatust ei ole et nii imepeene ja suure tööga maha saada.
  Aga sina teed ikka müstiliselt kauneid asju!

 4. Tänan teid, tänan! 🙂
  Eks päevatekk rohkem ikka voodi katmiseks on, aga kuna see on kingitus minu smaragdpulmi tähistanud vanematele, kes nagu ühest suust ütlesid, et diivanile sobib ka, siis jätan valiku kasutamise osas nende teha. 🙂
  Kindel on aga see, et sellele kergelt tärgeldatud pitskattele võib istuda ka, et sedasi ilusasti puhkehetki nautida. 😉

 5. Kõik ilusad sõnad on juba ära jagatud siin eelnevalt. Siiski ei saa ka mina imetlust väljendamata jätta. Väga ilus töö. Jõudu!

 6. 🙂
  riis – heh, nende lõngameetrite lugemise ja (kibekiire ;)) heegeldamise juures unus seekord töö tegemiseks kulunud aeg päris võtmata ja jäigi üles tähendamata… 🙂

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga