PAJAKORVID

Küllap olete ka teie nii mõnigi kord pliidi ees seistes mõelnud, kuidas külla minekuks kaasa pakkida just ahjust võetud tuline pajapraad või küpsetis…

Mina panen nüüd kuuma toiduga küpsetusvormi heegeldatud korvi. Ja igal pajal on oma korv, mis tehtud täpselt selle paja suurust, kõrgust, ümarust ja kumerust arvestades.


Roosa korv on kingitus emale, kollase korvi kinkisin sõbrannale.

Vormi magusa koogiga paneme sellesse korvi:

Ahjupraad läheb sellesse korvi:

Korvide idee on aastatetagune leid internetist. Pilti, mis mind inspireeris, olen näinud ka Rohelise mustrikogus.
Erinevad niidid heegeldasin korvideks nõelaga nr 7.

Süüteroose tegin ka (ikka kikuliisu õpetuse järgi). Aga mõte õied grillvarrastele kinnitada on ühelt isetegijalt (kahjuks ei mäleta, kellelt).

Võtan nüüd roosid ja pajakorvid (ühes korvis ahjupraad, teises tütre küpsetatud imehea õunakook) ning sõidame perega maale. Vanemate juurde. Sinna, kus alati oodatakse, sinna, kus alati on hea ja soe. Läheme minu lapsepõlvekoju. Ja seal on lilled… heinamaa… päikesepaiste…

IMEILUSAT NÄDALAVAHETUST KÕIGILE!

34 thoughts on “PAJAKORVID”

 1. Nii vahvad korvid, mu ämmal oleks hädasti ühte sellist vaja, ta alati mässib froteerätiku sisse klaasist vormi, kui vaja midagi kaasa anda 😀 Niiet pean idee meelde jätma 🙂

 2. Oo kui lahedad korvid:)
  /Kungla rahvas/
  …ja see koju mineku jutt…kus alati oodatakse…klomp on kurgus millegi pärast…ilusaid nädalavahetusi soojade ahjuvormidega:)

 3. Kihvtid korvikesed! Süüteroosid tiku otsas on väga hea idee. 😀 Peaks isegi see aasta nii proovima… Jääksid sõrmed küünlarasva vabaks. 😀 Ilusat nädalavahetust teile! 🙂

 4. Väga asjalikud! Ma just eriti tihti toitu kylla kaasa ei vöta, aga et lihtsalt pada pliidi pealt laua peale kanda, on ju selline asjake väga praktiline. Ja väikeste lastega laua ääres istudes, kuum pada keset lauda on asjal ju ka oma möte. Selline kaitse vöi nii… .

 5. Korvide mõte on geniaalne-tööd superilusad ja roosid ülimalt kaunid. Selgitus fotode juures äärmiselt romantiline…

 6. Vähe sellest, et see idee on käsitöö Nobelit väärt, siis ma naudin täiega seda filigraanset teostust. Pildi võib teha makrokaadriga 1cm kauguselt – ikka on perfektne. Kõik need ääred ja kahandused ja kõik, kõik, kõik. Mina kummardan!

 7. :)))
  Kniks, kummardus ja tänusõnad! Teile kõigile! 🙂

  Mea – jaa jaa, muidugi on hea pada korviga ka lauale tõsta. Korv samal ajal nii kaitseb kuuma eest kui hoiab kuuma 😉

 8. See on niiiii ülimalt hea tunne, kui tead, et sind oodatakse su lapsepõlve majas, sinna on alati hea tulla 🙂 Korvid on vahvad! =)

 9. Ma küll ei tea, kus ma vahepeal uimerdanud olen aga juba kaks postitust vahele jäänud. Nüüd pidin ilu ja heade ideede üledoosi saama! Jah, kõik kuni viimseni paigas… Ja ilus!

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga