KÜÜNELAKIKUNST ehk VÄRVILISED VALLATUSED

Ühel sumedal augustikuu suveõhtul, kui päike ammu loojunud oli ja kell juba tublisti üle südaöögi tiksunud, sädistasime meie tütrega veel rõõmsalt köögis. Ilmselt rääkisime me, nagu parimad sõbrannad ikka, maast ja ilmast ning käsitööst, mis meid mõlemaid lummab. Kindlasti oli juttu ka põnevatest ideedest ja töödest, mida teinud ja näinud oleme, mispeale tütar arvuti avas ja seal see ühel hetkel oli – küünelakkidega värvitud kruus – imelihtne ja kiirelt valmiv kunstiteos! Muidugi me vaimustusime sellest silmapilkselt, vaatasime üle videoõpetuse, võtsime köögikapist valge kruusi, tualettlaua sahtlist küünelakid ja tegime nagu niuhti valgest kruusist kaunimustrilise. Ooo me olime rahul!

Ühevärvilisi kruuse kapis rohkem ei olnud, aga värvid olid ju laual ja meie tegutsemistuhinas, seega võtsime kätte ja värvisime… valgeid pabereid! Jälle olime rahul! Ilusamustrilised paberid kleepisime järgmisel päeval sobivavärvilistele kartongidele ning neist said tervituskaardid.

Muidugi tuli hiljem (septembrikuus) juurde nii kruuse kui kaarte ja sellega sai minu vallatu värvimäng veel hoogu juurde.

Kui nende kruuside juures meeldib mulle see, et muster jääb ka põhja alla ning juues on ilu teistelegi laua ääres istujatele näha, siis läbipaistvatel kruusidel mängib muster ka kruusi sees (tee joomiseks nagu loodud) ning ilu paistab igale poole.

Väikestest värvilistest paberitest, mis kaarditeost üle jäid, tahtsin teha samuti midagi huvitavat ja nõnda tulid sildid moosipurkidele. Mõnele sildile sain vajaliku kirja sobitada mustri vahele, teistele läks kogu tekst tagaküljele.

Viimase vigurina pistsin (ikka sama tehnikat kasutades) värvi sisse ühe paberist pressitud pallikese. Pallikesest sai võtmehoidja.

Kui pealinnas tudeeriv tütar möödunud nädalavahetusel kodus käis ja tehtut nägi, ütles: “ Emme, sa oled olnud loominguline!”

Sellised need värvilised vallatused said. Jääb vaid kiita ning tänada toredate, inspireerivate ideede autoreid ja jagajaid ning tõdeda taas, et
MEISTERDAMINE JA ISE TEGEMINE ON MÕNUS!

24 thoughts on “KÜÜNELAKIKUNST ehk VÄRVILISED VALLATUSED”

 1. Olen töö juures teinud sellist värvimist marmorvärvidega.Ei teadnudki, et saab ka küünelakiga! Hästi vägev ja endal tulemust veel põnevam oodata ning muster on ju kordumatu! 🙂
  Fidelia

 2. väga huvitavad värvimängud, tore, et selliseid eri värvi küünelakke lemas on, kuigi läheb vist päris kalliks, kui muudkui tasse ja lakke innustunult juurde osta 🙂

 3. Imeilus! varem sai paberit alatasa tehtud marmorvärvidega, aga küünelakiga on täiesti uudis. Kas tassid pesemist kannatavad või peab kuidagi kinnitama.

 4. :):)

  Vardamemm – kuna tegemist on päris uue ja värske asjaga, siis eks pikemaajaline kruuside kasutamine ja pesemine näitavad kulumist või kauniksjäämist täpsemalt, aga praegu võin küll öelda, et käsipesu mustrit muutnud veel ei ole. 🙂
  Loodan, et (küüne)lakk ise on piisavalt tugev ja vastupidav, muid vahendeid ma ei kasuatnud.
  riis – ja-jah, paar päeva tagasi ostsin erkkollase küünelaki just selle, kruusikunsti, tarbeks. 😉 No tegelikult mõni (ja mitte kõige kallim) lakipudel tuli ka varem poest koos kruusidega kaasa, aga asi tundus seda väärt olema ja pealegi olen ma vist värvimaias ka, puudutagu need värvid siis küünelakke või heegelniite. 😀

 5. Imeline! Üle hulga aja midagi, mis pani mind mõtlema, et seda tahaks kohe kindlasti proovida. Kindlasti on oma osa ka Su oskusel oma töid pildistada ja blogi huvitavalt kirjutada! Fantastiline!

 6. Nii vahva kirju-mirju postitus:) Paberil pole ma nn. sulavärvitehnikat proovinud ja oi, kuidas isutab seda otsekohe harrastama hakata.

 7. Aitäh teile kõigile!
  Mul on siiralt hea meel, et meie vaimustus siin läbi blogipostituse jagatud sai ja see edasi kandus, nagu teie kirjutatud sõnadest rõõmsalt loen. 🙂
  Põnevaid katsetusi ja vahvaid värvimänge!

 8. Täna nett lippab nii kiirelt, et ei jõua hiirega järgigi. Saan ka lõpuks öelda, et fantastiline tegemine ja isutab järele proovimist.

 9. Olen ka lummatud! Kuulen sellisest küünelakitehnikast esimest korda ja tahaks kohe proovida! Häda on ainult selles, et mul pole värvilisi küünelakke kodus! 🙂

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga