KORVID, TRÜHVLID JA PÜHADEMUNAD

Kevadpühade ootuses meisterdasin, kaunistasin ja voolisin veidi.
Kõigepealt kleepisin pabereid, pitse, paelu ja paar nööpi ühele tühjana seisma jäänud teekannukarbile ning valmis sai korv pühademunade hoidmiseks ja kinkimiseks.

Karbi valmimise loo kirjutasin üles ning see on lugemiseks-tegemiseks Mareti märtsinumbris. Sealsamas ajakirjas on ka üks ilus ja lihtne munade kaunistamise lugu. Kuna minu teine korv (ühest aialaterna karbist) tuli punane, kaunistasin väärt õpetust kasutades ka munad korviga sobivateks.

Aga mida teha korviga peale pühi? Muidugi võib selle puhvetkappi või kummutisahtlisse järgmist kevadet ootama jätta… või siis hoopis maiustuste hoidmiseks kasutada. Sellise korvi võib meisterdada ka ise tehtud kompvekkide kinkimiseks!

Valge šokolaadi trühvlid, mille voolisin Merrit Kiho (möödunud aasta sügiseses Hooajas ilmunud) retsepti järgi ja millesse armsa tütre soovitusel ka kooritud mandlid panin, said imehead! Kindlasti teen ja kingin neid veel ja veel ja veel…

SOOVIN SÜDAMEST TEILE KÕIGILE KAUNIST KEVADET JA ILUSAID PEAGI SAABUVAID PÜHI!

13 thoughts on “KORVID, TRÜHVLID JA PÜHADEMUNAD”

 1. Imeilusad karbid. Nägin ka Maretis seda pruuni karpi ja mõtlesin, et kes küll tegi.
  Ajakirja veel lähedalt pole näinud.
  Kaunist püha, Sulle ka.

 2. Ilus! Tegin ka mina sinu õpetuse järgi sealt ajakirjast selle karbi, aga pilte ei ole ega ole veel jõudnud üles panna. Aga õpetuse eest sulle suured tänud! 🙂

 3. Aitäh teile kõigile! 🙂
  Liisubet – pruunil korvil oleva liblika ostsin (Tartu Lõunakeskuse) Tiimari poest. Punase korvi liblikas on pärit ühelt kunagi kingiks saadud lilleseadelt. Liblikaid nägin (sel nädalal) müügil Maxima poe pühaderiiulil ja ehk võib neid saada ka lillepoodidest.
  Nailissa – tore, jään põnevusega ootama, kui teed postituse ja näen pilte Sinu kabist. 🙂

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga