Email: sulesigni@gmail.com


HEEGELSOKID KUI HÕÕGUVAD SÖED

Suure, valge ja avara kaupluse lõngariiuli ees seistes vaatasin erinevates värvitoonides ilusaid lõngatokke ja olin võlutud. See lõngamaailm on kui käsitöömeistrite paradiis ja just sedasi ning selles maailmas end tundsin, kui ostukorvi juba mitmendat vihti sokilõnga suskasin. Lõngariiuli ühe sahtli sisu lummas mind aga oma värvivarjunditega. Tuli- ja purpurpunane, vesi- ja tuhkhall, fuksia- ja õrnroosa, sutsuke taevasina nägin lõngakeerdudes samuti. Lõng kui lõkketule hõõguvad söed! Jah, sellest Novita 7 Veljestä Polaris ilusavärvilisest lõngast, milles 75% villa, 25% polüamiidi, heegeldasin nõelaga nr 3,5 oma kolmanda soktoobrisokipaari ja 100 gr lõnga mahtus kahte täpselt 50 gr kaaluvasse madala sääreosaga heegeldisse. Ah, kui mõnusalt tihedakoelised ja soojad need sokid said, justkui natuke rammusad ja tummised, nagu ühed talvise moega toasokid olema peavad. Ja neis mustri- ning värvimängudes tunnen tõesti tuliste süte väge.


Sokkide kannaosas olen teinud pisikesi muudatusi ja iga korraga läheb aina paremaks, arvan ma ise.
Sääreosa viimase rea heegeldasin puhtalt toreduse mõttes tagurpidi kinnissilmustes.

Kui ma nüüd Novita lõngu tutvustavat veebilehte hakkasin otsima ning teilegi tutvumiseks lisama, siis lugesin, et 7 Veljestä uusim lõng Polaris on saanud nime ja värvivariantide inspiratsiooni põhjala maagilistest virmalistest. Justkui meeldiv kinnitus sellele, et midagi maagilist ma ses lõngas märkasin. Eks igaüks ju näeb ning tunnebki asja vaadates isemoodi – kelle jaoks on lõngas virmalised, kes näeb hõõguvat lõket – lummav on ikka, eks ole ju!

Hästi suured tänud kõigile, kes te selleaastases TK Soktoobris kaasa lõite ning sokivankri imeilusate sokipaaridega täitsite. Tänud ka kõigile meie koostegemise jälgijatele, ideede ja õpetuste jagajatele ning kiidusõnadega innustajatele! Aitäh! Aitäh! Aitäh!

SOOJUST TEIE KÕIGI SOKKIDESSE JA SÜDAMETESSE!

7 vastust

 1. Autori Mari loob avatar

  Tõeliselt ilusat värvi lõng. Aitäh näitamast 🙂

 2. Autori Silpsolps avatar

  Kaunid, pilkupüüdvad sokid!

 3. Autori külaline avatar

  Jällegi väga kaunid! 🙂 Asiil

 4. Autori Merikex007 avatar

  Nii ilusad sokid!

 5. Autori HÕBEVALGE avatar

  Ma tänan teid! 🙂

 6. Autori Sirtsuk avatar

  Nii toredad sokid!

 7. Autori tsunaami avatar

  Ossa, kui lahedad sokid!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga