AJAHÕNGULINE PITSKRAE

Sirvides ühte koltunud lehtedega perekonna ja kodude kuukirja (Ajakiri Kõigile, veebruar 1940, trükitud 54 500 naisele ja mehele), peatus mu pilk ühel pisikesel pildil. Sellel oli pitskrae, mis juures olnud õpetuse kohaselt sobib nii tütarlapse kui ka poisslapse rõivaste kaunistuseks. Ma heegeldasin samasuguse krae, aga hoopis enda kaela kaunistamiseks.

Heegelniit: Steinbach Wolle Spitze 20 (või Sissy 20)
Heegelnõel: US9/1,15mm

Kuna vanas ajakirjas mustrit ei olnud (olid vaid õpetussõnad ja töö näidis pildil), tähendasin mina töö käigu ja mustri üles ning need on lugemiseks-tegemiseks Mareti oktoobrinumbri retroleheküljel.

12 thoughts on “AJAHÕNGULINE PITSKRAE”

  1. Väga ilus! Paistab, et igasugused kraed hakkavad jälle moodi minema. Ise sain neid kaheksakümnendatel kantud nii mõnegi rõivaeseme ilmestamiseks.

  2. Kena! Väga hea muster. Otsisin suvel lihtsat kraemustrit, aga ei olnudki seda nii lihtne leida. Selle siin panen kyll kuhugi mälunurka 🙂

  3. 🙂

    Jah, need rõivaid kaunistavad kraed, pitsid, satsid… praegusel ajal poisid selliseid kraesid ilmselt tõepoolest kanda ei tahaks, ent sajandeid tagasi oli ka meestemood uhkeldav ja pitsidega olid ääristatud nii kraed kui mansetid…

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga