Veebruarikuu…
Värvispekter…
Punane…

KIKILIPS!!!

Esiteks õmblesin olemasolevat lõiget kasutades seotava kikilipsu, mis jätab seotuna küll pisut ebaühtlase mulje, kuid tõendab sellega lipsu autentsust.

Teiseks tegin roseti ehk laisa mehe kikilipsu, kus kangas on korrektselt valmis seotud ja kokku õmmeldud. Lipsusõlme taga on kinnis ja kaela ümber oleva paela pikkust saab vastavalt vajadusele reguleerida.

Kolmandaks (ehk siis, kui lipsud valmis ja töö tehtud), kuulasin Ivo Linna ja Rock Hotel´i laulu “Kikilips”.

Samast punasest ja efektsest kangast olen teinud (poja soovil!) veel ühe lipsu:

Rõõmustan ikka, kui kaasa, isa või pojad aeg-ajalt mul uue lipsu või kaelasideme õmmelda paluvad. Ja mõnikord on hea neid ise millegi põnevaga (näiteks punaste kikilipsudega ) üllatada.

Kuidas teie meesperel (kiki)lipsudega lood on?

13 thoughts on “”

 1. Kunagi tegin poistele ka kikilipse kui nad lasteaias käisid. Rohkem meie peres selliseid lipse pole olnud.
  Kahjuks pole kellegil pintsaklipslase töökohta ka.
  (mul tuli nüüd midagi meelde ka mis sinule lubasin)

 2. Hmmm, pole kunagi mõelnud ise lipsu meisterdada … aga Sinu tulemus on igati PROO … nagu ütleks minu 16 aastane noormees 🙂

 3. Minu 10 kuusel pojal on 2 kikilipsu, punane ja valge 🙂 ta on igati mees nendega! Abikaasal on ikka ka mõned. Ja minul endal on 2 lipsu, jõuluteemalised mida jõulude ajal kannan.

 4. Ilusad!
  Meil on lood pärius head, nii mu mehel kui koolieelikust pojal on punased kikilipsud olemas, paar aastat tagasi jõlupeoks tegin. Ja poegadel on mõned muuvärvilised kah, neile meeldivad.

 5. Õmblesin isegi pojale (tema soovil) sügisel siin ühe laisa mehe kikilipsu.Ja lipsudega on ta üleüldse suur sõber,,,,:)
  meie issil(kes kannab lipsu harva)on tänu pojale korralik valik vajadusel olemas:)
  -lola-

 6. Vaat´ kui hea, et ma kaaludes lipsuküsimust kirjutada või mitte, seda siiski tegin. Rõõm lugeda, kuidas teie peres lipsudega lood on ja praegu tekkis mõte – võiks ju teha koos põneva lipsu või kaelasideme! Miks mitte teha midagi ka meesperele. Või lips iseendale (nagu Minuscule´l ja tegelikult on minulgi oma lips). 🙂
  Mõtlemisainet on, aitäh teile! :):)

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga